صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۶۷
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۲۸۹۵۴
News
دسته بندی -
عنوان خبر انتشار 8.8 میلیون سپرده تسهیلات مسکن و خانه‌دار شدن 60 هزار نفر
منبع -
مقدمه خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت فرابورس ایران با اعلام انتشار 8 میلیون و 800 هزار برگه سپرده تسهیلات مسکن در فرا بورس و معامله 6 میلیون و 570 هزار برگه گفت: از این تعداد 3 میلیون و 900 هزار برگه استفاده شده و 100 هزار نفر از این طریق خانه‌دار شده‌اند.
متن خبر

مصطفی امید قائمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس با بیان اینکه معامله اوراق تسهیلات مسکن از مهرماه 89 به صورت سازمان یافته و نظامند در سازمان فرا بورس مورد معامله قرار می‌گیرد،اظهار داشت: در حالی تاکنون 8 میلیون و 800 هزار برگ سپرده تسهیلات مسکن سپرده شده که از این تعداد 6 میلیون و 570 هزار برگه مورد معامله واقع شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد هم 3 میلیون و 900 هزار برگه مورد استفاده خریداران واقع شده که با توجه به تقسیم این تعداد برگه و 40 برگ در مجموع 100 هزار نفر از این طریق خانه‌دار شده‌اند.

این مقام مسئول ادامه داد: در این رابطه به خریداران و فروشندگان توصیه می‌شود که در موقعیت مناسبی سپرده‌گذاری کرده و برای برای خرید و فروش تسهیلات مسکن کنند.

این در حالی است که مدت اعتبار اوراق تسهیلات مسکن 2 سال بوده که در صورت ابطال آن بانک مسکن می‌‌تواند حداکثر تا یک سال دیگر این مهلت را تمدید کند ولی تاکنون موردی برای تمدید پیش نیامده است.

امید قائمی در خاتمه گفت: پیش‌بینی ما از معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس یک سوم آمار کنونی بود،اما با توجه به قانونمند شدن معاملات این اوراق، افراد زیادی از این امکان استفاده کرده‌اند.

بنابراین معاملات اوراق تسهیلات مسکن در خارج از فرا بورس امکان‌پذیر نیست و فقط امتیاز تسهیلات مسکن قبل از مهرماه 89 می‌تواند در خارج از فرابورس داد و ستد و شود.

پیوست