صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۶۷
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۲۸۹۵۴
News
دسته بندی اخبار اقتصادی
عنوان خبر افزایش معاملات آتی سکه با کاهش وجه تضمین
منبع -
مقدمه خبرگزاری فارس: یک معامله‌گر سکه آتی از افزایش حجم معاملات سکه در بورس به دلیل کاهش وجه تضمین اولیه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه قیمت سکه‌های پیش فروش با نرخی که بانک مرکزی برای خرید اعلام کرده برابر است،قیمت سکه بیش از این کاهش نخواهد یافت.
متن خبر

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، وضعیت معاملات آتی سکه همچنان روند منفی خود را سپری می کند و اگر در قراردادی قیمت‌ها رشد می‌کند بسیار اندک است. بر این اساس در حال حاضر قیمت‌ سکه اردیبهشت ماه با افزایش هزار تومانی و سکه خرداد ماه با رشد 8 هزار تومانی در قیمت‌های 595 و 601 هزار تومان معامله می‌شود.

همچنین، سکه تیر و مرداد ماه نیز با افت حدود 6 هزار تومانی نسبت به روز گذشته خرید و فروش می‌شود.

بر اساس این گزارش، پوریا ارژنگ در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در خصوص وضعیت بازار اظهار داشت: با کاهش وجه تضمین اولیه با 2 میلیون و 250 هزار تومان حجم معاملات آتی افزایش یافت ولی همچنان قیمت‌ها روند نزولی دارد.

وی کاهش دلار و طلای جهانی را دلیل اصلی افت قیمت سکه دانست و گفت:‌ معتقدم قیمت سکه بیش از این کاهش نخواهد یافت زیرا قیمتی که بانک مرکزی برای خرید سکه‌های پیش فروش اعلام کرده به مرور کاهش یافت و امروز نیز به نرخ 575 هزار تومان رسیده است.

این معامله گر معاملات آتی خاطر نشان کرد:‌ با توجه به اینکه نرخ بانک مرکزی به 575 هزار تومان کاهش یافته است، مردم ترجیح می‌دهند به جای سکه، گواهی سپرده دریافت کنند در نتیجه سکه‌ای وارد بازار نشده و تقاضا به نسبت عرضه بیشتر می‌شود، بنابراین با عدم ورود سکه به بازار از کاهش قیمت سکه بیش از این جلوگیری می‌شود. 

به گزارش فارس، از فردا سکه شهریور ماه به قرارداد‌های آتی افزوده می شود.

پیوست