صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۶۷
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۲۸۹۵۴
News
دسته بندی اخبار بورس و شاخص ها
عنوان خبر بازار سرمایه همچنان گزینه‌ای مطلوب برای سرمایه گذاران است
منبع -
مقدمه معاون سازمان بورس با بیان اینکه بازار سرمایه همچنان گزینه‌ای مطلوب برای سرمایه گذاری است تصریح کرد: این موضوع با مقایسه حجم و ارزش معاملات در سال 90 و مقایسه آن با سال 89 به درستی مشخص می شود.
متن خبر
اعلام بازدهی بورس تهران به صورت یک رقم کلی نمی تواند به درستی گویایی سودی باشد که سرمایه گذاران با حضور در بازار سرمایه به دست آوردند چراکه در بازار ما امکان کسب روزانه تا 4 درصد بازدهی وجود دارد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه اهالی بازار سرمایه انتظار بیشتری برای کسب بازدهی در بورس تهران از ابتدای سال داشتند، گفت: بررسی عملکرد شرکت های حاضر در تالار شیشه ای حکایت از بازدهی مطلوب برخی شرکت ها برای سهام داران دارد .
دکتر سید علی حسینی با تاکید بر اینکه بورس تهران را می توانیم از دو منظر مورد بررسی قرار دهیم، اظهار داشت: یکی از معیارهای مورد توجه در بررسی بازار سرمایه ارزش معاملات است که این آمار حکایت از وضعیت مناسب این بورس دارد.

معاون سازمان بورس از نقدشوندگی مناسب به عنوان دیگر معیار قابل بررسی در مورد عملکرد بورس تهران صحبت به عمل آورد و تصریح کرد: بر این اساس با اعتمادی که از سوی مردم در بازار وجود دارد سرمایه گذاران می توانند دارایی هایشان را وارد بورس کنند .

وی با اشاره به بازدهی شرکت هایی که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اند، خاطرنشان کرد: در کنار بازدهی مناسبی که این شرکت ها برای سهام داران در زمان کوتاه حضور در بازار به همراه آوردند باید از ورود سهام شرکت های دیگری هم از این دست به بازار سرمایه صحبت به عمل آورد .

عضو هیئت مدیره سازمان بورس گفت : بنابراین بررسی روند بازدهی بورس با تاکید بر یک رقم کلی کافی نیست، چراکه شرکت ها به تفکیک بازدهی متفاوتی را برای سهام داران خود به همراه آورده اند.

وی عوامل تاثیرگذار بر بازار سرمایه را مدنظر قرار داد و خاطرنشان کرد: موضوع تدوین بودجه و تاخیری که در این زمینه به وجود آمد از جمله عوامل موثر بر نوسانات بازار سرمایه است .
 
معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس افزود: تاخیر در تصویب بودجه با گذشت 2 ماه از سال و روشن شدن برخی ابهامات در این خصوص از مواردی است که بازار سرمایه به آن واکنش نشان داده است .

حسینی با اشاره به اثرگذاری تصمیمات گرفته شده در بازار پول بر بازار سرمایه اظهار داشت: به عنوان مثال نرخ سپرده های بانکی که رقمی بیش از 20 درصد را نشان می دهد و همچنین تعیین نرخ 24 درصد برای گواهی سپرده سکه از دیگر عواملی است که در بررسی نوسانات حاکم بر بورس تهران باید مد نظر قرار بگیرد .

معاون سازمان بورس با بیان اینکه در کنار تمام این شرایط بازار سرمایه همچنان گزینه‌ای مطلوب برای سرمایه گذاری است تصریح کرد: این موضوع با مقایسه حجم معاملات خرد و بلوک در 90 نسبت به سال 89 به درستی مشخص می شود.

وی با اشاره به رشد 47 درصدی حجم معاملات خرد بلوک در سال 90 نسبت به سال 89،تاکید کرد: طبق پیش بینی های صورت گرفته می توان از تحقق چنین رقمی در سال جاری هم خبر داد .
پیوست