صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۶۷
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۲۸۹۵۴
News
دسته بندی اخبار بورس و شاخص ها
عنوان خبر اولین گام برای بین المللی شدن بورس تهران برداشته شد
منبع -
مقدمه پیش‌نویس قرارداد همکاری و اتصال سی‌دی‌اس های ایران و پاکستان که در تهران به امضای نمایندگان دو طرف رسید، برای تأیید قطعی مدیران بورس پاکستان، به این کشور فرستاده شده است.
متن خبر
با تنظیم پیش‌نویس قرارداد بین سی‌دی‌اس‌های ایران و پاکستان، بورس ایران یک گام به سمت بین‌المللی شدن برداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، به نقل از روابط عمومی شرکت سمات، این پیش‌نویس بلافاصله پس از آن تنظیم شد که مدیران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار ایران و NCCPL (طرف پاکستانی) در ششمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه کلیات آن را به بحث گذاشته و درباره آن توافق کرده بودند.

پیش‌نویس قرارداد همکاری و اتصال سی‌دی‌اس های ایران و پاکستان که در تهران به امضای نمایندگان دو طرف رسید، برای تأیید قطعی مدیران بورس پاکستان، به این کشور فرستاده شده است.

با امضای نهایی این تفاهم‌نامه در هفته‌های آینده، مدیران ایرانی و پاکستانی درباره نحوه اتصال شبکه‌های ثبت و تسویه و پایاپای دو کشور به هم، چاره‌جویی خواهند کرد. اتصال این شبکه‌ها گام اصلی برای فراهم شدن معاملات بین بورسی دو کشور خواهد بود و با فراهم شدن این مقدمات، اتباع ایران و پاکستان همزمان توانایی خرید و فروش سهام شرکتهای هر دو کشور را در وطن خود خواهند داشت.

در تنظیم پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری بین سی.دی.اس های ایران و پاکستان که اولین گام برای معاملات بین بورسی ایران و یک کشور دیگر محسوب می‌شود، حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و آقای هارون عسکری معاون مدیرعامل بورس کراچی شرکت داشتند. انتظار می‌رود این پیش‌نویس در هفته‌های آینده به امضای رسمی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و طرف پاکستانی برسد.

پیوست