صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۶۷
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۲۸۹۵۴
News
دسته بندی اخبار بورس و شاخص ها
عنوان خبر پرش ۷۴۴ واحدی شاخص در معاملات امروز
منبع -
مقدمه بعد از کاهش ارقام شاخص در دو روز گذشته که با بیشترین کاهش در 18 ماه اخیر همراه بود، این متغیر مهم به مدد شرکت‌های بزرگ 744 واحد پرش کرد و به محدوده 38 هزار واحد نزدیکتر شد. خبرگزاری فارس: پرش ۷۴۴ واحدی شاخص در معاملات امروز
متن خبر

در حالی روز گذشته با سقوط 506 واحد از ارقام شاخص رکورد بیشترین افت این متغیر در  18 ماه اخیر شکسته شده بود که نشانه‌هایی از برگشت بازار در آخرین دقایق معاملات دیروز مشاهده شد که امروز با برگشت بازار محقق شد.

بر اساس این گزارش بعد از نگرانی‌های سهامداران از توقف نماد شرکت‌ها و اعلام گزارش‌های نامطلوب برخی شرکت‌ها امروز جو روانی مثبتی بر بازار حاکم شد تا بار دیگر سهام شرکت‌های جلودار و بزرگ با افزایش قیمت سهام مواجه شوند. به این ترتیب در نتیجه برگشت تصمیم فعالان و اقدام به خرید سهام شرکت‌های ارزنده شاخص بورس بعد از دو روز سیر نزولی امروز با 744 واحد معادل 2 درصد رشد کرد و به 37 هزار و 860 واحد رسید تا در صورت ادامه این وضعیت از خط مقاومت 38 هزار واحدی هم عبور کند.

بر اساس این گزارش در این جهش که دومین افزایش قابل توجه ارقام شاخص در یک روز به شمار می‌رود شرکت‌ مخابرات با 268 واحد بیشترین اثر را به جا گذاشت و شرکت‌های ملی مس ، فولاد مبارکه، گل گهر، چادرملو، پتروشیمی پردیس و نفت و گاز پارسیان هم با اثر 86 تا 39 واحدی زمینه‌ساز ثبت جهش قابل توجه امروز شدند. با این وضعیت آمار معاملات هم برخلاف 2 روز گذشته بهبود یافت و امروز با داد و ستد بیش از 353 میلیون سهم بالغ بر 172 میلیارد تومان جابجا شد که نشان از تمایل به خرید شرکت‌های مطلوب توسط سهامداران حقیقی و حقوقی دارد.

پیوست