صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۶۷
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۲۸۹۵۴
News
دسته بندی -
عنوان خبر 38 هزار واحد ؛ رکورد تازه شاخص بورس
منبع -
مقدمه شاخص بورس بعد از چند روز انتظار و نوسان شدید منفی و مثبت ، در یک ربع اول معاملات 154 واحد افزایش یافت تا از قله 38 هزار واحدی هم عبور کند و رکورد تازه دیگری را به ثبت برساند.
متن خبر

بازار سهام در حالی طی روزهای اخیر با نوسان شدیدی مواجه شده که بعد از فتح قله 37 هزار واحدی شاخص بورس در 4 دی ماه ( با افزایش 788 و 701 واحدی در دو روز پی در پی ) انتظار این بود که این سیر صعودی به عبور از خط مقاومت 38 هزار واحدی منتهی شود اما به دلیل توقف نماد معاملاتی چند شرکت جلودار و نگرانی سرمایه گذاران از آینده شرکت ها ، چنین انتظاری برآورده نشد.

براساس این گزارش، این وضعیت منجر شد تا شاخص بورس در روز یکشنبه با بیشترین افت روزانه ارقام در 18 ماه اخیر مواجه شود و با 506 واحد ریزش با خطر برگشت به کانال 36 هزار واحدی دست و پنجه نرم کند. اما دیروز با برگشت همه جانبه بازار و اقدام به خرید سهام شرکت های ارزنده ، این متغیر مهم 744 واحد پرش کرد و آماده فتح قله دیگری شد.

به این ترتیب در نتیجه تداوم رونق روز گذشته بازار سهام،شاخص بورس در همان یک ربع اول معاملات با 154 واحد افزایش برای نخستین بار وارد کانال 38 هزار واحدی شد.

این اتفاق به دلیل رشد قیمت سهام و اثر مثبت شرکت هایی چون نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی پردیس ، مخابرات، سرمایه گذاری غدیر، توسعه معادن روی، پتروشیمی خارک و کالسیمین رخ داد تا رکورد تازه دیگری برای بازار سهام 46 ساله کشور به دست آید.

با این رکورد، ارزش روز بازار سهام هم به 174 هزار میلیارد تومان رسید و میانگین بازدهی سرمایه گذاری در بورس طی 10 ماه اخیر به 47 درصد نزدیک شد.

پیوست