صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۶۷
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۲۸۹۵۴
News
دسته بندی اخبار بورس و شاخص ها
عنوان خبر شاخص کل در کانال ۴۴ هزار واحدی تثبیت شد
منبع -
مقدمه در پایان معاملات نخستین روز کاری هفته دوم خردادماه تالار شیشه‌ای بورس شاخص کل با کاهش ۲۱۷ واحدی در کانال ۴۴ هزار واحدی تثبیت شد.
متن خبر

این گزارش می‌افزاید، امروز تمام شاخص‌ها با تعدیل صف خرید روند منفی در پیش گرفته است که در این میان صنایع پتروشیمی خلیج فارس بیش از 40 درصد از روند کاهشی را به خود اختصاص داد.

بر این اساس نماد فارس، پالایش نفت اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری غدیر (هلدینگ)، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی هر کدام به ترتیب با 103، 83، 67، 39، 30 و 24 واحد منفی در شاخص کل تأثیر گذاشتند.

در این میان شرکت‌های داروسازی با توجه به تغییرات نرخ ارز در بازار و پیش‌بینی سود بیشتر، تأثیر مثبت بر شاخص کل داشتند.

به گزارش فارس، داروسازی ابوریحان، داروسازی جابربن‌حیان و داروسازی فارابی هر کدام به ترتیب با 30، 28 و 4 واحد مثبت تأثیر افزایشی بر شاخص کل داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، ارزش کل بازار 216 هزار و 453 میلیون تومان شد، تا 373 میلیون و 991 هزار سهم به ارزش 167 میلیون و 334 هزار تومان داد و ستد شود.

در هشتمین روز از خردادماه شاخص کل بورس تهران با رشد 691 واحدی به کانال 45 هزار واحد رسیده بود که امروز با آمدن اخبار تحریم 8 شرکت پتروشیمی که عمدتا زیر مجموعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس هستند، روند نزولی به خود گرفت.

پیوست