صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۶۷
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۲۸۹۵۴
News
دسته بندی اخبار بورس و شاخص ها
عنوان خبر ارزش بازار سهام ۲۷۱ هزار میلیارد تومانی شد/ افزایش ۲۶۱ واحدی شاخص
منبع -
مقدمه معاملات امروز بازار سهام در حالی که نماد چند شرکت بورسی بازگشایی شد به اتمام رسید و همین امر موجب شد شاخص با افزایش ۲۶۱ واحدی همراه شود؛ ارزش بازار در رکورد تازه‌ای از ۲۷۱ هزار میلیارد تومان فراتر رفت.
متن خبر

  در دقایق ابتدایی معاملات امروز بازار سهام، شاخص با توجه به تشکیل صف فروش در برخی نمادها روند منفی داشت؛ بنابراین گزارش روند حرکت شاخص تا زمانی که نماد چند شرکت بورسی بازگشایی شود منفی بود که با حضور نماد معاملاتی فولاد، فخوز، وبملت و رمپنا روند مثبت به خود گرفت.

یادآور می‌شود تمام شاخص‌های منتخب بورسی به جزء شاخص بازار دوم روند مثبت داشته‌اند. 

بر این اساس بیشترین ارزش معاملات به نماد معاملاتی چند شرکت از جمله مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، بانک ملت، پتروشیمی شیراز، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سرمایه‌گذاری آتی دماوند، بانک انصار و سرمایه‌گذاری خوارزمی اختصاص داشت.

بنابراین گزارش، فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، بانک ملت و مدیریت پروژه‌های نیروگاهی پس از بازگشایی و حضور در تابلوی معاملات بیشترین تأثیر مثبت را در شاخص کل گذاشتند.

 امروز حجم معاملات نسبت به روزهای گذشته کمتر بود و فقط 524 میلیون و 708 هزار و 112 برگ سهم به ارزش 176 میلیارد تومان دست به دست شد.

به گزارش فارس، از جمله اتفاقاتی که در بازار امروز رخ داد بازگشایی نماد معاملاتی فولاد مبارکه اصفهان، بانک ملت، فولاد خوزستان، پارس دارو، تاید واتر خاورمیانه، ایرکاپارت صنعت و ایران گچ بود.

پیوست