صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۶۷
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۲۸۹۵۴
News
دسته بندی اخبار بورس و شاخص ها
عنوان خبر عبور شاخص بورس از نیمه 57 هزار واحد/ روند مثبت به یاری هلدینگ فارس و مخابرات
منبع -
مقدمه معاملات امروز بازار سهام با افزایش 258 واحدی شاخص به اتمام رسید و شاخص موفق به عبور از نیمه 57 هزار واحد شد.
متن خبر

در این میان شاخص کل از نیمه 57 هزار واحدی عبور کرد و ارزش بازار نیز به بیش از 276 هزار میلیارد و 455 میلیون تومان رسید. بر این اساس شاخص صنعت، شاخص 50 شرکت فعال‌تر، شاخص آزاد شناور، شاخص 30 شرکت بزرگ، شاخص بازار اول و دوم همگی مثبت شدند.

به گزارش فارس، افزایش امروز شاخص کل به مدد چند شرکت بزرگ رخ داد و در این میان صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس 165 واحد و مخابرات ایران با 96 واحد مثبت نگذاشتند که شاخص منفی شود.

بنا بر این گزارش، بانکی‌ها امروز نیز افزایش قیمت داشتند و نسبت به دیگر سهم‌ها روند بهتری را طی می‌کنند.

در معاملات امروز بازار سهام نماد معاملاتی متوژن، سیمان قائم، صنایع کاشی سرامیک سینا، سیمان اصفهان، صنایع کاغذسازی کاوه، داروی رازک و داروی لقمان بیشترین افزایش قیمت را داشتند. در این میان کنتورسازی ایران، بهنوش ایران، حمل‌ونقل پتروشیمی، گروه دارویی سبحان، شیشه و گاز، فیبر ایران و مارگارین بیشترین کاهش قیمت را به خود اختصاص داد.

یادآور می‌شود امروز نماد معاملات پتروشیمی خارک با توجه به اطلاعیه شفاف‌سازی منتشر شده در سایت کدال در خصوص تغییر قیمت خوراک (با محدودیت نوسان قیمت) آماده انجام معامله شد؛ همچنین نماد معاملات شرکت آلومراد با توجه به اطلاعیه منتشر شده در کدال در خصوص آخرین وضعیت پیش‌بینی سال مالی منتهی به 29 اسفند سال جاری و فروش زمین متعلق به شرکت (با محدودیت نوسان قیمت) آماده انجام معامله شد.

پیوست