صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۶۷
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۲۸۹۵۴
News
دسته بندی اخبار بورس و شاخص ها
عنوان خبر رکورد شکنی بازار سهام در قله 58 هزار واحد/ارزش 278 هزار میلیارد تومانی بازار
منبع -
مقدمه معاملات امروز بازار سهام شاهد رکوردشکنی شاخص در قله 58 هزار واحد بود و ارزش بازار نیز از مرز 278 هزار میلیارد تومان فراتر رفت.
متن خبر

امروز 96 میلیون سهم معادل یک درصد از سهام شرکت ایران خودرو از طرف شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن به صورت یک جا و نقد به قیمت پایه هر سهم 2400 ریال در نماد معاملاتی خودرو 4 عرضه شد.
 امروز بانکی‌ها در روند افزایش شاخص، اثر مثبت گذاشتند به طوری که بانک ملت با افزایش 59 واحدی و بانک صادرات با افزایش 37 واحدی در روند افزایش شاخص اثر گذاشتند.

همچنین مخابرات ایران که از ابتدای معاملات امروز بیشترین اثر را در شاخص گذاشت امروز توانست 105 واحد مثبت شود. فولاد خوزستان، مدیریت پروژه‌های نیروگاهی و ملی صنایع مس ایران نیز به ترتیب 63، 45 و 21 واحد اثر مثبت گذاشتند.

در این میان مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، مخابرات ایران، ماشین‌سازی اراک، کشتیرانی، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، پست بانک و ایران خودرو برترین تقاضای امروز سهام را به خود اختصاص دادند اما در مقابل سرمایه‌گذاری آتی دماوند، کیمیا دارو، معدنی املاح، کارت اعتباری ایران کیش، ریخته‌گری تراکتورسازی، شیر پاستوریزه پگاه خراسان و تولیدی مهرام در صف برترین عرضه امروز قرار داشتند.

یادآور می‌شود بیشترین ارزش معاملات را مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، بانک ملت، بانک صادرات، سرمایه‌گذاری آتی دماوند و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به خود اختصاص دادند.

پیوست