صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۰۷۶۷
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۲۸۹۵۴
News
دسته بندی اخبار بورس و شاخص ها
عنوان خبر شاخص بورس از نیمه ۵۹ هزار واحد هم عبور کرد/ افزایش ۷۱۸ واحدی در یک روز
منبع -
مقدمه در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص با افزایش ۷۱۸ واحدی موفق به عبور از نیمه ۵۹ هزار واحد شد، همچنین ارزش بازار نیز با ثبت رکورد تازه‌ای با افزایش ۳ هزار میلیارد تومانی از ۲۸۵ هزار میلیارد تومان فراتر رفت.
متن خبر

بر همین اساس شاخص کل با افزایش 718 واحدی موفق به عبور از نیمه 59 هزار واحد شد و در جایگاه 59 هزار و 608 واحدی قرار گرفت.

شاخص صنعت با افزایش 257 واحدی، شاخص 50 شرکت فعال‌تر با افزایش 52 واحدی، شاخص آزاد شناور با افزایش 1006 واحدی، شاخص 30 شرکت بزرگ با افزایش 29 واحدی و شاخص بازار اول و دوم به ترتیب با افزایش 620 و 901 واحدی روبه‌رو شدند.

در این میان بانک اقتصاد نوین بیشترین تأثیر مثبت را در رشد شاخص کل گذاشت و با افزایش 205 واحدی در پایان معاملات به ثبت رسید. ملی صنایع مس ایران نیز با 81 واحد مثبت، بانک ملت با 66 واحد مثبت، مدیریت پروژه‌های نیروگاهی با 49 واحد مثبت، هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین، بانک پاسارگاد و صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس نیز به ترتیب با 49، 45 و 38 واحد مثبت در افزایش شاخص اثرگذار بودند.

همچنین، برترین تقاضای بازار به نماد معاملاتی مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، سیمان فارس و خوزستان، مخابرات ایران، بانک تجارت، ماشین‌سازی اراک، سرمایه‌گذاری سایپا و بانک پاسارگاد به خود اختصاص یافت و  در مقابل کیمیادارو، کارخانجات تولیدی شیشه رازی، معدنی املاح ایران، ریخته‌گری تراکتورسازی، معدنی سرب و روی ایران، داده‌پردازی و سرمایه‌گذاری آتی دماوند برترین عرضه را در معاملات امروز بازار سهام  رقم زدند.

یادآور می‌شود، بانک اقتصاد نوین، سامان‌ گستره اصفهان، محصولات پارس، سیمان کردستان، سیمان قائم، گلوکوزان و مدیریت پروژه‌های نیروگاهی بیشترین افزایش قیمت را داشتند و بانک اقتصاد نوین با 39 درصد، بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داد.

  تصمیم سازمان حسابرسی در مورد اثرات تغییر نرخ ارز صنایع و لازم‌الاجرا شدن سیستم اجرایی دولتی از تعهدی به نقدی از عوامل اثرگذار افزایش قیمت شرکت‌های ارزبر به شمار می‌رود.

پیوست